Sprzedaż mieszkania z kredytem

Często ludzie zastanawiają się nad tym, czy mogą sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe, jednak trzeba spełnić kilka podstawowych warunków, aby tak się stało. Przede wszystkim należy udać się do banku, w którym zaciągnięto kredyt hipoteczny, aby otrzymać w nim zaświadczenie o stanu zadłużenia nieruchomości. Dzięki temu będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat możliwości zarobku na sprzedaży mieszkania z kredytem. To pozwoli zainteresowanym podjąć ostateczną decyzję.

W jaki sposób nabywca chce kupić mieszkanie?

Wszystko zależeć będzie również od tego, w jaki konkretnie sposób nabywca będzie chciał kupić mieszkanie. Może zdecydować się na jego zakup bez kredytu. Wtedy wystarczy wizyta u notariusza w celu sporządzenia właściwej umowy. Nabywca następnie przekazuje kwotę bankowi, w którym właściciel mieszkania miał zaciągnięty kredyt, natomiast reszta pieniędzy przekazana jest bezpośrednio właścicielowi. Jeśli nabywca chce zdecydować się na kupno mieszkania z zaciągnięciem kredytu, wtedy taka procedura będzie trwać dłużej.

Prawidłowe załatwienie formalności

Sprawą kluczową przy sprzedaży mieszkania z kredytem jest oczywiście prawidłowe załatwienie formalności. W tym celu warto wynająć agenta nieruchomości, który zajmie się przeprowadzeniem takiego procesu zgodnie z prawem. Oczywiście nabywca nie musi zaciągać kredytu w tym samym banku, w którym kredyt hipoteczny ma właściciel mieszkania, dlatego nie można od niego tego oczekiwać, aby skrócić całą procedurę.

Sprawdź https://otico.pl/blog/sprzedaz-mieszkania-z-kredytem/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*