Klimatyzatory dzielone typu split

Każdy lubi wracać do domu, aby ochłodzić się w chłodnym domu w upalne dni. Chociaż nie wszyscy mają szczęście mieć centralną klimatyzację, część osób posiada klimatyzatory okienne. Mimo to w twoim domu są miejsca, które nie nadają się do klimatyzatorów okiennych. Jeśli szukasz dyskretnego sposobu, aby wprowadzić więcej chłodnego powietrza do swojego domu, system klimatyzacji split może być idealną odpowiedzią na problemy z regulacją temperatury.

Budowa klimatyzatorów split

Klimatyzator dzielony( split) składa się z dwóch głównych części: jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Jednostka zewnętrzna jest zainstalowana na lub w pobliżu ściany na zewnątrz pomieszczenia , które chcesz ochłodzić. W urządzeniu znajduje się sprężarka, cewka skraplacza i cewka rozszerzająca lub rurka kapilarna. Elegancko wyglądająca jednostka wewnętrzna zawiera cewkę chłodzącą, długą dmuchawę i filtr powietrza.

Klimatyzator typu split, a inne jednostki klimatyzacji

Klimatyzator dzielony nie wymaga większych prac instalacyjnych, ponieważ nie wymaga kanałów wentylacyjnych. Przeciwnie, jednostki wewnętrzne i zewnętrzne są połączone zestawem przewodów elektrycznych i rurek łączeniowych. Jest to dobre dla twojego portfela, a także środowiska. Kanały wymagane w wielu tradycyjnych urządzeniach klimatyzacyjnych zazwyczaj zwiększają wydatki na energię, ponieważ wiele scentralizowanych urządzeń klimatyzacyjnych traci dużo energii z powodu wymiany ciepła w systemie kanałów powietrznych. Tak więc, bez systemu kanałów, istnieje bardzo mała szansa na straty ciepła lub energii w systemie budowy klimatyzatora split.

Korzyści z układu klimatyzacji split

Ten rodzaj klimatyzatora ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi klimatyzatorami. Być może najbardziej oczywistą korzyścią jest cicha praca systemu klimatyzacji dzielonej. Części klimatyzatora, które najbardziej hałasują, to sprężarka i wentylator, który chłodzi skraplacz. W układzie dzielonym sprężarka i wentylator skraplacza znajdują się na zewnątrz pomieszczenia chłodzonego, a zatem główne źródła hałasu są usuwane. Kolejną zaletą systemu klimatyzacji dzielonej jest możliwość wyboru systemu z wieloma podzespołami, w którym do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć więcej niż jedną jednostkę wewnętrzną. Ułatwia to schładzanie wielu pomieszczeń lub utrzymywanie temperatury w dużym pomieszczeniu za pomocą dwóch wewnętrznych urządzeń chłodzących. Budowa klimatyzatorów split pozwala wydajne i ekonomiczne ochłodzenie domu.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*