Ikony stylu industrialnego

Styl industrialny staje się coraz modniejszy nie tylko podczas urządzania restauracji, pubów czy miejsc związanych z kulturą i sztuką. Coraz częściej można go spotkać w prywatnych mieszkaniach. Choć warto pamiętać, że wywodzi się z zainteresowania artystów przestrzeniami poprzemysłowymi, które okazały się świetnymi przestrzeniami do zaadaptowania na pracownie artystyczne i galerie.

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Istotnym elementem tego stylu są duże przestrzenie, często występują gołe cegły lub beton. Industrialnego charakteru dodaje odpowiednie oświetlenie, w którym wykorzystuje się lampy przemysłowe. Warto pamiętać o tym, że w tym stylu możemy skorzystać z wielu materiałów z odzysku, a ślady wcześniejszego użytkowania tylko podnoszą ich wartość estetyczną. Dobrym pomysłem jest także wyeksponowanie wszelkich instalacji, dlatego warto zadbać o to, żeby przewody czy rury były wykonane z odpowiednich materiałów, modnym tworzywem w tym przypadku jest miedź, która swoim oryginalnym kolorem podkreśli walory estetyczne. Natomiast w kwestii ogrzewania nic nie przebije słynnego żeliwnego grzejnika żeberkowego.

Jakie meble królują w stylu industrialnym?

Meble jak też inne dodatki powinny być wykonane z litego drewna w naturalnym kolorze, szkła oraz metalu – najczęściej stali. Powszechnym zabiegiem w stylu industrialnym jest uzupełnianie mebli o kółka, dzięki którym łatwiej je przemieszczać. Można również montować meble samodzielnie np. wykorzystując stare poprzemysłowe elementy metalowe, które mogą stać się stylowymi nogami do stołu czy krzeseł, do których wmontujemy odpowiednio drewniane blaty czy siedziska.

Więcej na https://otico.pl/blog/ikony-stylu-industrialnego/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*